Wybieramy dobry kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy może być znakomitym sposobem na tymczasowe zwiększenie środków w budżecie, aby zrealizować bieżące wydatki, które wymagają większych nakładów środków, a środki te nie są w danej chwili dostępne. Dzięki temu nie trzeba czekać, aż uzbiera się odpowiednia kwota potrzebna do realizacji tych wydatków. Warto jednak wiedzieć więcej o tego typu kredytach, to na co zwracać uwagę, tak aby nasz wybór być jak najbardziej trafny i kredyt spełnił nasze oczekiwania. Dlatego też konieczny będzie rzetelny przegląd poszczególnych ofert, który pozwoli na wybranie tej najlepszej, o najbardziej korzystnych parametrach.

O jakie parametry chodzi? Przede wszystkim ważne jest tu oprocentowanie i opłata prowizyjna, gdyż tak naprawdę to one decydują o tym ile będzie nas ten kredyt kosztował. Szczególne znaczenie ma właśnie oprocentowanie, gdyż opłata prowizyjna wynosi kilka procent i jest jednorazowa, a czasem banki z nich rezygnują w niektórych ofertach. Jeżeli zaś chodzi o oprocentowanie, to możliwe jest wybranie nie tylko jego wysokości w najlepszej ofercie, ale również rodzaju, ponieważ można wybrać oprocentowanie stałe lub zmienne. Stale będzie niezależne od zmian stóp procentowych, ponieważ przez cały okres spłaty będzie obowiązywała nominalna wartość z dania zawierania umowy. Z kolei w przypadku zmiennego oprocentowania jego wartość będzie odpowiednio maleć lub wzrastać wraz ze spadkiem lub wzrostem stóp procentowych. Jest to z jednej strony pewne ryzyko wyższych kosztów, ale jednocześnie jest to również szansa na mniejsze odsetki. Same koszty kredytu to jednak też nie wszystko, ponieważ bardzo wiele zależeć również będzie od tego w jaki sposób rozwiązana będzie sprawa organizacji spłaty rat. Może ona odbywać się w większych ratach, ale przy krótkim terminie spłaty lub całkiem na odwrót. Jeżeli jesteśmy w stanie spłacać nieco większe raty na początku, to można wybrać opcję kredytu gotówkowego z ratami malejącymi. W takiej opcji oprocentowanie jest naliczane od niespłaconej części kredytu, a wiec będzie sukcesywnie maleć podczas jego regularnej spłaty.

Każdemu kredytobiorcy zależy też chyba na tym, aby sprawy załatwiania formalności były jak najbardziej uproszczone. Warto zdecydować się na przykład na ofertę umożliwiającą zaciągnięcie kredytu przez internet. Jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej czasochłonne i bardziej komfortowe niż tradycyjna wizyta w banku. Oczywiście pewne formalności trzeba spełnić. Do nich należy wykazanie zdolności kredytowej. Trzeba wypełnić odpowiednie formularze, dostarczyć zaświadczenie o dochodach, oraz jakiś dokument potwierdzający tożsamość. Konieczne może też okazać się zabezpieczenie kredytu, którym może być ubezpieczenie od nagłych wypadków uniemożliwiających spłatę, poręczenie przez inna osobę, czy zabezpieczenie majątkiem osobistym. Z pewnością łatwiej w otrzymaniu kredytu będą miały osoby z „czystym kontem” w BIK-u, czyli z dobra historią kredytową.

By Dariusz Sopyła

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.