Rodzaje kredytów.

Można wyróżnić kilka rodzajów kredytów, które udzielane są obecnie na różnych warunkach i z różnym przeznaczeniem. Możemy wyróżnić kredyty hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, kredyty towarowe i społeczne. Pierwsze trzy są obecnie najbardziej popularnymi kredytami z jakich można skorzystać. Spróbujmy przyjrzeć sie każdemu z nich.

Kredyty hipoteczny- pojęcie i rodzaje kredytu hipotecznego.

Obecnie jednym z najbardziej popularnych kredytów jest kredyt hipoteczny. Jest to długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jak sama nazwa wskazuje jest hipoteka. Taki kredyt przeważnie udzielany jest na zakup lub budowę danej nieruchomości. Można go podzielić na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowi podział kredytu hipotecznego na cel. W tym przypadku wyróżniamy kredyt hipoteczny, kredyty budowlano- hipoteczny oraz pożyczkę hipoteczną. Drugi podział kredytu hipotecznego dzieli go ze względu na walutę. Wyróżniamy tutaj kredyty w walucie krajowej i kredyty walutowe. Kredyty hipoteczne bardzo często są jedyna szansa, aby można było kupić sobie dom lub mieszkanie. Zasada ich działania jest prosta. Otrzymujemy pieniądze na kupno mieszkania, ale w księdze wieczystej tego mieszkania będzie wpisany wpis, że jest ono obciążone hipoteką do czasu, kiedy ten kredyt zostanie przez nas całkowicie spłacony. Co prawda decydując sie na kredyt hipoteczny zwykle podpisujemy zobowiązanie na ładnych kilka lat, ale warto. Po spłaceniu kredytu mamy swoje własne mieszkanie, które będzie służyło nie tylko nam, ale też i naszym dzieciom.

Kredyt inwestycyjny- dla kogo.

Drugim równie popularnym co kredyty hipoteczny jest kredyty inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje jest to kredyt, który przeznacza sie na sfinansowanie określonych przez kredytobiorcę przedsięwzięć. Ich celem jest powiększenie majątku trwałego. Środki otrzymane z kredytu mają posłużyć na sfinansowanie inwestycji. Mogą być to inwestycje materialne jakimi jest między innymi zakup środków trwałych, czy też budowa lub rozbudowa obiektów jakie wiążą się z prowadzoną przez przedsiębiorcę działalnością gospodarczą. Mogą być to również inwestycje niematerialne do jakich można zaliczyć kupno papierów wartościowych. Trzecią grupę inwestycji stanowią inwestycje finansowe, które mogą być przeznaczone na kupno akcji i udziałów. Kredyt inwestycyjny jest najbardziej popularnym kredytem wśród przedsiębiorców. Dzięki niemu wielu z nich ma szansę rozbudować swoją działalność gospodarczą i dzięki temu ma szansę na powiększenie swoich zarobków.

By Dariusz Sopyła

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.