Kredyty gotówkowe – najlepsze oferty

Kredyt gotówkowy może być dobrym rozwiązaniem, jeśli brakuje nam środków na różnego rodzaju wydatki. Kredyt taki może być przeznaczony na niemal dowolny cel konsumpcyjny. Kredyt gotówkowy to oczywiście również dodatkowe koszty, ale są one często warte poniesienia właśnie w zamian za możliwość szybkiego zrealizowania swoich ważnych wydatków. Oczywiście kredyt musi być dobrze dobrany, tak, aby był jak najtańszy i jak najkorzystniejszy pod kątem warunków spłaty.

Jeśli chodzi o koszty kredytu to najważniejszym ich składnikiem jest oprocentowanie kredytu, które określa ile zapłacimy bankowi na kredyt. Jednak kredyt często łączy się również z szeregiem innych opłat. Dlatego też oprócz oprocentowania stosuje się również wskaźnik, jakim jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Uwzględnia ona również właśnie te dodatkowe koszty, przez co możliwe jest porównanie ofert kredytowych pod kątem całości kosztów. Ważne jest również to, jakie jest oprocentowanie kredytu pod kątem rodzaju. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Oprocentowanie stałe daje stabilność kosztów, gdyż nie zmienia się ono pod wpływem zmian wysokości stóp procentowych. Z kolei oprocentowanie zmienne to z jednej strony pewnego rodzaju ryzyko wyższych kosztów, ale z drugiej możliwość obniżenia kosztów, gdy wysokość stóp procentowych zostanie obniżona.

Ważnym jest również możliwość zminimalizowania formalności podczas zaciągania kredytu. Warto zorientować się nad możliwością załatwienia formalności drogą internetową. Wśród formalności bardzo ważne są te związane z ustaleniem zdolności kredytowej, czyli tego, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić kredyt. Od niej zależy decyzja, czy kredyt w ogóle zostanie przyznany. Na zdolność kredytową składają się takie sprawy, jak posiadanie stałych dochodów o odpowiedniej wysokości, posiadanie dobrej historii kredytowej, co oznacza regularne spłacanie innych zobowiązań kredytowych, a także na zdolność kredytową może wpływać odpowiednie zabezpieczenie kredytu, choćby przez wykupienie stosownego ubezpieczenia.

Bardzo ważne jest też to, jak będą wyglądać warunki spłaty kredytu. Komfort spłaty zależeć będzie od ilości oraz wysokości rat. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość indywidualnego dopasowania warunków spłaty, co jest coraz częściej oferowane. Ciekawym rozwiązaniem są raty malejące. W przypadku takich rat odsetki są naliczane od kapitału, który pozostał do spłacenia. To zaś powoduje, że pierwsze raty są bardzo dużej wysokości, zaś kolejne są już znacznie niższe.

By Dariusz Sopyła

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.