Kredyty gotówkowe a inne produkty finansowe

Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju produktów finansowych, jedne pozwalają pozyskać dodatkowe pieniądze za pomocą inwestycji środków i tutaj znajdą się na przykład lokaty lub fundusze inwestycyjne inną grupą są produkty kredytowe gdzie można zdobyć pieniądze bez wkładu własnego ale trzeba je później zwrócić i tutaj będą kredyty oraz pożyczki.

Kredyty gotówkowe pod względem swojej specyfiki znajdą się w połowie drogi pomiędzy klasycznymi kredytami reprezentowanymi przez kredyty hipoteczne a standardowymi pożyczkami gdzie oprocentowanie jest wysokie a czas spłaty krótki. Kredyty gotówkowe posiadają cechy zarówno kredytów jak i pożyczek. Oczywiście kredyty gotówkowe nie będą posiadały cech lokat ponieważ oprocentowanie najdroższego kredytu prawdopodobnie zawsze będzie wyższe niż najlepszej lokaty, chyba że jest to jakaś super promocja.

Doskonałym klasycznym przykładem kredytów jest kredyt hipoteczny. Jego czas spłaty jest zazwyczaj bardzo długi i sięga kilkudziesięciu lat zaś kwota może przekraczać nawet sto tysięcy. Najważniejszą cechą kredytu jest jasno sprecyzowany cel przeznaczenia pieniędzy, w przypadku kredytu hipotecznego celem będzie zakup nieruchomości jednak w przypadku kredytu gotówkowego cel nie jest zbyt jednoznacznie zdefiniowany i możemy go wziąć praktycznie na co tylko chcemy o ile tylko w większości przypadków będziemy w stanie to uzasadnić dla banku. Na podstawie powyższego można wywnioskować że kredyt gotówkowy będzie bliższy pożyczkom gotówkowym. Pożyczki gotówkowe często określają się w swoich akcjach promocyjnych jako pieniądze na dowód, i tak naprawdę w przypadku kredytów gotówkowych zazwyczaj także wystarczy tylko dowód a w bardziej skomplikowanych przypadkach jakieś poświadczenie o posiadanych dochodach. Kredyty gotówkowe są przeważnie udzielane na maksymalnie kilka miesięcy i niezbyt duże kwoty w okolicach kilku tysięcy, jest to bardzo bliskie pożyczkom gdzie podobnie są udzielane nawet na miesiąc dla osób, mających problem z dociągnięciem do pierwszego. Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest trochę mniejsze niż oprocentowanie pożyczek, ale wyższe niż w przypadku kredytów celowych.

By Dariusz Sopyła

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.