Koszta związane z kredytem.

Decydując się na kredyt bankowy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przyjdzie nam spłacić nie tylko pożyczone pieniądze, ale nasze zadłużenie zwiększy się o dodatkowe koszta. Powodów przez które decydujemy się na wzięcie kredytu w banku jest wiele. bardzo często pieniądze są nam potrzebne na kupno domu, czy też mieszkania, kupno samochodu, czy też na sfinansowanie wycieczki swoich marzeń. Jeśli już decydujemy się na kredyt powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że przyjdzie nam oddać więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy. Z kredytem wiążą się koszta dodatkowe jakie przyjdzie nam ponieść. Całkowity koszt kredytu będzie powiększony o odsetki, a także o opłaty za ten kredyt i prowizje, które naliczy sobie kredytodawca. Kwota prowizji może się różnić w zależności od tego jaki bank udziela nam kredytu. Zawsze, kiedy podpisujemy umowę kredytu przyjdzie nam zapłacić za to prowizję. W niektórych przypadkach, na przykład, kiedy jesteśmy stałymi klientami banku, może nas on z tej prowizji zwolnić. Taka sytuacja ma miejsce jednak dosyć rzadko. Wiele banków nalicza prowizję już za samo rozpatrzenie naszego wniosku kredytowego i to bez względu na to, czy w ogóle ten kredyt otrzymamy.

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy jakiegoś zaświadczenia z banku, że mamy kredyt i regularnie go spłacamy. W takim przypadku bank może nam naliczyć za taką usługę opłatę. Nie będzie ona bardzo duża, ale zawsze to dodatkowe koszta związane z naszym kredytem. Bardzo ciekawie wygląda sprawa w przypadku kredytów hipotecznych. Tutaj prowizja zostanie nam naliczona nawet za to, że bank wycenił wartość naszej nieruchomości. Na tej podstawie może wywnioskować jaką kwotę jest nam w stanie pożyczyć. Wycena nieruchomości jaką dajemy w zastaw to kolejne dodatkowe koszta naszego kredytu.

Przesunięcie spłaty raty kredytu.

Zdarzają się sytuacje, kiedy nie jesteśmy w stanie spłacić na czas jakiejś raty kredytu i chcemy ją przesunąć. Zazwyczaj bank nie robi większych problemów i nam tą ratę przesunie, ale nie za darmo. Usługa taka może różnie kosztować. Jest to uzależnione od całkowitej kwoty kredytu. Jak widać samo pożyczenie kredytu i odsetki od niego to nie jedyne koszta jakie musimy ponieść. Przyjdzie nam zapłacić jeszcze wiele innych kosztów dodatkowych.

By Dariusz Sopyła

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.