Korzyści z konsolidacji kredytów

Konsolidacja to kredyty które są już w zasadzie w ofertach wszystkich banków i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jeszcze kilka lat temu wielu z nas nie słyszało o konsolidacji. Dziś ten rodzaj kredytu jest tak samo popularny jak kredyt hipoteczny, gotówkowy czy samochodowy i cieszy się równie dużym zainteresowaniem. Konsolidacja to połączenie kilku mniejszych kredytów w jeden większy, za sprawą czego będziemy płacić miesięcznie tylko jedną ratę, a nie kilka w różnych terminach i w różnym czasie tak jak miało to miejsce do tej pory. Często ten powód jest tym dla którego decydujemy się na konsolidację, pozwala on uporządkować nasze wydatki i nie musimy już pamiętać o różnych terminach spłaty rat, ponadto konsolidacja ma również na celu zmniejszenie miesięcznej raty, a zatem kierowana jest do osób które mają problemy finansowe i coraz ciężej jest im spłacać zaciągnięte pożyczki czy kredyty. Po konsolidacja nowa rata kredytu jest mniejsza jednak termin spłaty jest wydłużony.

Kredyty konsolidacyjne w brew pozorom mają bardzo wiele korzyści. Pierwszą z nich jest oczywiście uniknięcie kłopotów firnowych. W sytuacji kiedy spłacamy miesięcznie kilka różnych zobowiązań przerasta nas to lub zmieniła się nasza sytuacja finansowa i mamy pewne trudności z uregulowaniem płatności w terminie, kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki niemu nie wpadniemy w spiralę długów i możemy uniknąć np. przeterminowania wielu pożyczek, kosztów windykacyjnych czy komorniczych. Kredyt konsolidacyjny może być zatem również ratunkiem od bankructwa.

Innym równie istotnym plusem jest uporządkowanie wszystkich spraw finansowych. Mając wiele zobowiązań w różnych bankach, często zapomniany o płatnościach rat w różnym terminie bądź też chcemy współpracować jedynie z jednym bankiem — konsolidacja jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Poprzez skonsolidowanie wszystkich swoich zobowiązań możemy w miarę szybko odzyskać płynność finansową oraz jeden raz w miesiącu dokonywać spłaty jednej raty, a nie kilka tak jak miało to miejsce do tej pory. W niektórych przypadkach banki udzielając nam konsolidacji proponują również możliwość otrzymani dodatkowej gotówki do ręki co jest bardzo korzystne.

Niemniej jednak jednym z największych plusów konsolidacji jest zwiększenie zdolności kredytowej, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. To bardzo zaskakujący plus, którego wiele osób nie docenia, ale wiele tez nie zdaje sobie sprawy z tego że tak może być. Zamienienie wielu rat na łączą dużą sumę a przy tym na jedną niską ratę, powoduje, że inne banki, w sytuacji gdy będziemy chcieli wziąć np. kredyt samochodowy, znacznie chętnie przyznają nam taki kredyt. Jak się okazuje banki zdecydowanie większą uwagę przywiązują do wysokości naszych miesięcznych zobowiązań, a nie ich długości. A zatem jeśli staramy się o jakiś inny ważny czy duży kredyt, warto dokonać konsolidacji i zmniejszyć miesięczną ratę. Minusem może być tu dodatkowe oprocentowanie, jakie poniesiemy za kredyt konsolidacyjny. Jednak mimo to nie będzie to duża cena za korzyści, jakie odniesiemy.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc skorzystać z konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny jest w istocie takim samym kredytem jak inne np. samochodowy, mieszkaniowy czy hipoteczny. Aby go otrzymać, musimy spełniać podobne warunki. Pierwszy to oczywiście posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Składają się na nią zarobki, ich regularność, typ umowy czy inne miesięczne zobowiązania. Nie powinniśmy również posiadać zadłużenia ani mieć negatywnej historii w BIK.

By Dariusz Sopyła

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.