Kto może starać się o kredyt konsolidacyjny?

W ofertach kredytowych od banków można dostrzec kredyt konsolidacyjny, które pozwala na spłacenie wszystkich swoich zobowiązań i zamienienie ich w jedno, które będzie rozłożone na dogodne raty i z dłuższym okresem spłaty. Jest to bardzo dobra propozycja dla wszystkich zadłużonych, którym zależy na tym, żeby skonsolidować swoje dotychczasowe zadłużenia i stopniowo wychodzić z długów. Niemniej jednak w żadnym wypadku nie można kredytu konsolidacyjnego traktować, jako takiej poduszki bezpieczeństwa, że po jego zaciągnięciu jeszcze sobie dobierzemy kredytów czy pożyczek w innych miejscach. Niestety to niekończąca się spirala kredytowa, która będzie się pogłębiała i doprowadzi Cię na skraj upadłości konsumenckiej.

Jakie warunki kredytu konsolidacyjnego?

Bank, w którym chciałbyś go zaciągnąć na pewno zechce sprawdzić Twój obecny stan zadłużenia oraz to, czy po konsolidacji będziesz w stanie spłacać obecne kredyty. Jeśli dojdzie do wniosku, że jesteś osobą nierzetelną i trudno jest Ci zaufać, bo możesz nadal zaciągać kolejne pożyczki, to niestety możesz zapomnieć o tym, iż udzieli Ci on takiego kredytu, gdyż wtedy zbyt wiele ryzykuje.

Oczywiście musisz mieć pracę, bo to bardzo ważne i w żadnym wypadku się nie obejdzie bez stałego dochodu. Jeśli będzie on odpowiednio duży, to istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że Twój wniosek o kredyt zostanie zaakceptowany. Zdecydowanie warto jest być przygotowanym na tą ewentualność i mieć świadomość, że bez zarobków niestety w żadnym wypadku ani nie poprawi się Twoja sytuacja, ani żaden bank nie udzieli Ci kredytu.

Gdzie możesz szukać?

Oczywiście na stronach banków, aczkolwiek nie każdy oferuje klientom konsolidację zadłużeń. Dobrym rozwiązaniem są również różnego rodzaju wyszukiwarki i porównywarki kredytowe, ponieważ podsuną Ci możliwie jak najlepiej dopasowane oferty do zadeklarowanych wcześniej wymagań. Warto, więc jak najbardziej korzystać i wybierać najbardziej optymalne rozwiązania.

Gdzie byś nie znalazł owego kredytu konsolidacyjnego, czy to bezpośrednio w banku, poprzez doradcę finansowego czy za pośrednictwem porównywa rek kredytowych, pamiętaj aby sprawdzić kilka ofert. Mogą się one różnić na pozór szczegółami. Warto je dokładnie przeanalizować., Może się okazać, że jedna oferta będzie miała niższa ratę od innej oferty, ale czas kredytowania będzie o tyle dłuższy, że de facto będziemy musieli oddać zdecydowanie większa kwotę. Uważajmy na teki na pozór korzystne oferty.

olek środa, 05 luty 2020 - 1:39 pm | | Domyślne