Kredyty gotówkowe na każdą okazję

Wyjazd na wakacje, remont domu, organizacja Świąt, czy imprezy okolicznościowej to sprawy, które wiążą się często z dużymi wydatkami. Nie zawsze jednak posiadamy odpowiednią ilość środków, aby móc takie wydatki zrealizować. Oczywiście istnieje możliwość oszczędzania, ale wtedy trzeba odkładanie zacząć odpowiednio wcześnie, albo też liczyć się z koniecznością przełożenia pewnych spraw na późniejszy termin. Nie zawsze jednak można czekać, szczególnie jeżeli wystąpią też jakieś nieoczekiwane wydatki. Wtedy jedną z możliwości jest skorzystanie z kredytu gotówkowego. Najlepsze kredyty gotówkowe znajdziesz na tej stronie, wystarczy kilka sekund aby znaleźć najlepszą ofertę.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest to kredyt, który można przeznaczyć na dowolny cel. Jeżeli jednak jest to typowy kredyt gotówkowy dla indywidualnych klientów, to nie może być on przeznaczony na działalność gospodarczą. Trzeba jednak zaznaczyć, że banki oferują również specjalne kredyty gotówkowe dla firm. Kredyt gotówkowy jest zwykle jednym z droższych kredytów , a okres kredytowania jest też niezbyt długi (przeważnie trwa 12-24 miesięcy). Jest to również jeden z najpowszechniejszych rodzajów kredytu, ponieważ można go przeznaczyć na różnego rodzaju wydatki i klienci banków często z niego korzystają.

Co jest ważne w ofertach kredytowych?

Przed zaciąganiem kredytu gotówkowego, czy zresztą jakiegokolwiek kredytu zwracamy uwagę na to, jakie są jego warunki. Może to dotyczyć różnych aspektów. Do najważniejszych można z pewnością zaliczyć oprocentowanie kredytu, które w zasadzie bezpośrednio decyduje o tym, ile kredyt będzie nas kosztował. Podobnie, jak w przypadku lokat bankowych możemy wybrać oprocentowanie stałe lub zmienne. Trzeba jednak pamiętać, że oprocentowanie kredytu jest zależne m.in. od wysokości stóp procentowych. Dlatego też każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Stałe oprocentowanie kredytu zapewnia nam stałą wysokość odsetek, niezależnie od zmian wysokości stóp procentowych. Oprocentowanie zmienne jest zaś bardziej ryzykowne, ale  możemy również na nim zyskać, jeśli stopy procentowe zostaną obniżone. Oprocentowanie ma różną wysokość w zależności od banku i innych cech danej oferty kredytowej, ale generalnie mieści się w zakresie od kilku do kilkunastu procent. Oprócz oprocentowania do kosztów kredytu należy też wliczyć inne opłaty, takie, jak prowizja. Ona także wynosi przeważnie kilka procent wartości kredytu, ale jest jednorazowa. Czasem zdarza się, że banki maja w ofercie zerową prowizję i takich też ofert warto szukać. Koszty kredytu to jednak nie wszystko. Dla każdego klienta z pewnością ogromne znaczenie mają również warunki jego spłaty, gdyż to one w dużej mierze decydują o tym, czy spłata będzie uciążliwością. Chodzi tu o ilość i wysokość rat i co się z tym wiąże okres kredytowania. Można też wybrać raty równe lub malejące – w przypadku tych ostatnich odsetki są naliczane od kwoty, która pozostała do spłacenia. Czasem istnieje też możliwość ustalenia z bankiem bardziej indywidualnych warunków spłaty, co pozwala lepiej dopasować je do możliwości kredytobiorcy i sprawić, że spłata nie będzie duża uciążliwością.

olek wtorek, 30 grudzień 2014 - 10:46 am | | Domyślne