Gdzie warto złożyć wniosek o kredyt samochodowy

Bardzo często zastanawiamy się nad kupnem nowego samochodu dla wielu z nas jest to marzenie, jednak koszt kupna tego wymarzonego pojazdu często przerasta nasze finansowe możliwości i najwyraźniej nie stać nas na to aby spełnić to marzenie. Nasze oszczędności nie pozwalają na to aby kupić auto za gotówkę jak się okazuje w takiej sytuacji najlepszym dla nas rozwiązaniem może być kredyt samochodowy. Kredyt ten pomoże spełnić nam nasze marzenie i sfinalizować plany związane z kupnem nowego samochodu. Pamiętajmy jednak o tym aby tej decyzji nie podejmować zbyt pochopnie. Dokładnie sprawdźmy i przeanalizujmy oferty wszystkich banków a nie tylko jednego baku a mianowicie tego w którym mamy na przykład konto osobiste. Dzięki różnym narzędziom jakie oferują nam banki możemy bez wychodzenia z domu sprawdzić warunki najlepszych usług skierowanych do osób które chcą skorzystać z takiego kredytu, zobacz www.17bankow.com portal w któym znajdziesz najtańszą ofertę.

Kredyt o najniższych kosztach

Przed zaciągnięciem kredytu powinniśmy dokładnie sprawdzić które banki oferują nam najniższe opłaty całkowite. Na rynku pojawiają się różne oferty jedne są mniej a drugie bardziej trakcyjne. Atrakcyjne są oferty banku z RRSO wynoszącym około 5,5 procent rozłożone na 42 raty miesięczne, a kwota całego kredytu wynosi w tym przypadku 25 tysięcy złotych, natomiast w takim przypadku całkowity koszt spłaty kredytu będzie wynosił 27 tysięcy. Warto pamiętać również o tym ze maksymalna wartość kredytu samochodowego w jednym z banków wynosi nawet 450 tysięcy złotych a najdłuższy okres spłaty zaciągniętego zadłużenia sięga 120 miesięcy czyli inaczej 10 lat.

Kredyt samochodowy czy też kredyt gotówkowy

Decydując się na zaciągnięcie kredytu na kupno samochodu zazwyczaj wybieramy kredyt samochodowy jednak coraz częściej zastanawiamy się również nad wyborem kredytu na dowolny cel w ramach kredytu gotówkowego. Pamiętajmy jednak o tym, ze są to dwie zupełnie odrębne oferty. Kredyt samochodowy charakteryzuje się przede wszystkim atrakcyjnym oprocentowaniem i dużą elastycznością w spłacie zaciągniętego kredytu, a wszystko to za sprawą tego, że nasze zadłużenie jest zabezpieczone. W tym przypadku kredyt nie będzie nam wypłacony bezpośrednio tylko pokryje on koszty zakupu samochodu. Jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy to umożliwia on zaciągnięcie kredytu w wyższej kwicie niż wartość naszego samochodu i pozostałą część będziemy mogli przeznaczyć na zupełni inne wydatki. Takie zobowiązanie jest bardzo łatwo dostępne i nie wymaga ono ubezpieczenia, musimy tu jednak liczyć się z nieco wyższymi kasztami kredytu, co nie jest korzystne dla osób poszukujących jak najniższych kosztów kredytu.

Jak się okazuje to co łączy te dwa kredyty to minimum formalności oraz niemalże błyskawiczne wydanie decyzji kredytowej . Wybór obowiązania powinien być zmotywowany przede wszystkim indywidualnymi potrzebami kredytobiorcy i jego możliwościami w kontekście spłaty zaciągniętego zadłużenia.

olek czwartek, 14 marzec 2019 - 1:29 pm | | Domyślne