Kredyt w wysokości 150.000,00 PLN na okres 120 miesięcy.

Biorąc kredyt na kwotę 150 tysięcy złotych trzeba liczyć się z tym, że taki kredyt będziemy jednak dłużej spłacać. Najlepiej jest go rozłożyć na okres 120 miesięcy. Sprawdźmy trzy oferty takich kredytów, w trzech różnych bankach. Będziemy porównywać ze sobą kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP Paribas, db Kredyt Gotówkowy w Deutsche Banku i pożyczkę gotówkową w Banku Citi Handlowym.

Oprocentowanie nominalne w skali roku i prowizja za udzielenie kredytu.

Porównanie tych trzech ofert warto zacząć od wysokości oprocentowania nominalnego w skali roku. Prezentuje się ono następująco. Bank BGŻ BNP Paribas proponuje nam kredyt z oprocentowaniem nominalnym 4,99% w skali roku, Deutsche Bank oferuje nam oprocentowanie nominalne 5,90% w skali roku, natomiast w Banku Citi Handlowym możemy liczyć na oprocentowanie nominalne rzędu 6,40% w skali roku. Oprocentowania każdej z tych trzech ofert nie są bardzo wygórowane i bardzo są do siebie zbliżone jednak najlepsza jest pod tym względem oferta Banku BGŻ BNP Paribas. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, jaki wpływa na atrakcyjność danej oferty kredytu na tle innych jest wysokość prowizji jaką nalicza sobie bank za udzielenie kredytu. W przypadku naszych trzech ofert różnica w wysokości prowizja banków jest bardzo duża. Najmniejszą prowizję w wysokości 1,90%, zapłacimy wybierając kredyt gotówkowy Banku BGŻ BNP Paribas. W przypadku db kredytu gotówkowego w Deutsche Banku prowizja będzie o wiele wyższa i równa aż 10,50%. W Citi Handlowym prowizja będzie nieco niższa, ale w porównaniu do oferty Banku BGŻ i tak będzie za wysoka. Ma ona wartość 9,49%. Jak widać mamy trzy oferty, trzech różnych banków, a wysokość prowizji jaką sobie liczą za udzielenie nam kredytu naprawdę bardzo się od siebie różni.

Kwota kredytu i okres kredytowania.

Kwota minimalna i maksymalna kredytu jak też okres kredytowania mają ogromne znaczenie przy wyborze najlepszej dla siebie oferty. Wybierając kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP Paribas dostępna kwota kredytu mieści się w przedziale od 2.000,00 PLN do 150.000,00 PLN. Nasz kredyt możemy rozłożyć na okres kredytowania od 1 miesiąca do 84 miesięcy. W przypadku, kiedy wybierzemy db kredyt gotówkowy zakres kwot kredytu mieści się w przedziale od 1.000,00 PLN do 200.000,00 PLN, z rozłożeniem pieniędzy na okres kredytowania od 1 miesiąca do 120 miesięcy. Bank Citi Handlowy oferuje nam pożyczkę gotówkową w kwocie od 1.000,00 PLN do 120.000,00 PLN z rozłożeniem na okres kredytowania od 1 miesiąca do 84 miesięcy. Najlepszy okres kredytowania, a raczej najdłuższy mamy w ofercie Deutsche Banku. Żaden z banków nie wymaga od nas założenia rachunku w banku, aby móc skorzystać z oferty. Nie musimy również mieć w żadnym banku poręczyciela, ani też zgody współmałżonka, aby skorzystać z kredytu. Wadą każdej z ofert jest jednak brak możliwości skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych. W każdym z banków wymagane jest oświadczenie o zarobkach, jak również każdy z trzech prezentowanych banków daje nam możliwość wcześniejszej spłaty kredytu i możliwość negocjowania oprocentowania. Roczna rzeczywista stopa oprocentowania w Banku BGŻ BNP Paribas ma wartość 5,54%, w ALior Banku 8,46%, a w Banku Citi Handlowym 8,79%. Reasumując wszystkie wyżej wymienione czynniki każdego z kredytów raty będą następujące: w BGŻ rata miesięczna wyniesie 1.620,46 PLN, w Alior Banku 1.831,85 PLN, zaś w Citi Banku Handlowym raty będą po 1.856,51 PLN. Całkowita kwota do spłaty w Banku BGŻ BNP Paribas to 194.455,73 PLN, w Deutsche banku 219.822,27 PLN, a w Citi Banku Handlowym 222.781,16 PLN. Najlepszą ofertę przygotował Bank BGŻ BNP Paribas.

olek środa, 25 październik 2017 - 1:25 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,