Kredyty gotówkowe dla przedsiębiorczych

Nie wszystkie banki traktują preferencyjnie osoby, które zaledwie rozpoczęły działalność gospodarczą. Bankowcy chcą poczekać na taki czas, w którym to firma będzie pewna, rentowna i mało ryzykowna. Problem jednak w tym, iż takim momencie dodatkowe źródło finansowania w postaci kredytu jest przedsiębiorcy zdecydowanie mniej potrzebne niż początkującemu biznesmenowi. Tutaj znajdziesz najtańsze kredyty gotówkowe, wejdź a się przkonasz.

Jak na złość, największe potrzeby występują wtedy, gdy jeszcze nikt nam nie ufa, ale z drugiej strony jak się wówczas rozwinąć, by móc zdobyć zaufanie? Z takim problemem boryka się wielu młodych przedsiębiorców. Jest jednak pewien ratunek. Można pracować bardzo powoli stopniowo sie rozwijając, bez inwestycji ale uparcie i mozolnie poszerzając grono klientów, lub też można wnioskować po dotacje unijne oraz tak zwane kredyty na start. Kredyty gotówkowe dla młodych przedsiębiorców sa przyznawane po okazaniu konkretnego i dobrze rokującego biznesplanu. Wiele firm rozpoczynało profesjonalną działalność właśnie od momentu zasilenia konta przez kredyt gotówkowy.

Jakie warunki należy spełnić by otrzymać taką pomoc? Przede wszystkim trzeba posiadać zdolność kredytową, mile widziane jest inne, dodatkowe źródło dochodu oprócz nowo rozpoczętej działalności, jest to zabezpieczenie dla banku, iż kredytobiorca w razie niepowadzenia biznesu nadal będzie wypłacalny. Warto zdawać sobie sprawę, iż dodatkowe, niezależne źródło dochodu nie jest najważniejszym wymogiem, gdyż w praktyce nie każdy przedsiębiorca posiada takowe źródła, często z prozaicznego powodu – brak czasu a nie brak chęci czy brak możliwości. Często można otrzymać kredyt pod hipotekę. Zastawić można samochód, mieszkanie itd.

Często kredyty dla przedsiębiorców dotyczą niewielkich sum, jest to od 5.000 do 20.000 zł, właściciele firm często biorą kredyty na spłatę innych zobowiązań, na zakup towaru itd. Wiele reklam mówi o tym, iż ludzie przedsiębiorczy są bardzo doceniani przez banki, jednak ci poczatkujący są bardzo dokładnie weryfikowani, gdyż w praktyce bankowcom bardzo trudno oszacować wiarygodność kandydata do kredytu gotówkowego. Nie mniej jednak zawsze warto próbować wnioskować o kredyt, który może pomóc nowej firmie lub takiej, która już dłuższy czas działa na rynku.

olek wtorek, 21 kwiecień 2015 - 11:25 am | | Domyślne