Przygotowanie kredytobiorcy do konsolidacji zadłużenia

Jakość restrukturyzacji zadłużenia zależy w dużym stopniu od profesjonalnego przygotowania kredytobiorcy. Co powinieneś zrobić, aby przejść prawidłowo przez proces konsolidacji zadłużenia konsumpcyjnego?

Kredyt konsolidacyjny to oddzielny produkt w bankowości detalicznej

Konsolidacja wymaga przeanalizowania zdolności kredytowej klienta, a to wiąże się z wystawieniem na negatywne konsekwencje ekonomiczne, jeżeli znajdujesz się na granicy zachowania pozytywnej historii spłat. Musisz rozpatrywać konsolidację jeszcze przy stabilnych finansach. Dobry pomysł to konsolidacja już przy 2-3 kredytach konsumpcyjnych.

Read More

olek | czwartek, 21 listopad 2019 - 1:21 pm | | Domyślne

Problem z finansami? Zapraszamy do lektury!

Nieoczekiwany wymóg dotyczący potrzeby większej ilości gotówki może wystąpić w dowolnym momencie, a każda osoba ma ograniczone możliwości rozwiązania problemów finansowych. Elastyczna technika zaspokajania krótkoterminowego zapotrzebowania na pieniądz między dwoma regularnymi wypłatami za pośrednictwem pożyczki finansowej, szczególnie oferowanej na określone warunki jest opcją. Wielu pożyczkodawców udziela pożyczek w unikalnej kategorii w postaci natychmiastowych pożyczek gotówkowych, które oszczędzają odpowiedni czas i wysiłek dla wnioskodawcy i są łatwe do uzyskania, potrzebujesz takiego rozwiązania? 17banków.com przychodzi z pomocą.

Read More

olek | środa, 18 wrzesień 2019 - 2:37 pm | | Domyślne

Lokaty bankowe czy konta oszczędnościowe

Trzeba wiedzieć, że oprocentowanie lokat nie jest w żadnym względzie ustalane przez banki. Uzależnione jest przede wszystkim od wysokości stóp procentowych NBP. Jeśli stopy wzrastają, wzrasta również oprocentowanie lokat oraz kredytów. Przykładowo, jeżeli posiadamy kredyt hipoteczny zaciągnięty w złotówkach a przy okazji założoną lokatę, jest duże prawdopodobieństwo, że oprocentowanie jednego z tych produktów może okazać się dla nas mało satysfakcjonujące. Lokaty bankowe są umowami zawieranymi na określony czas. Porównując je do konta oszczędnościowego, możemy łatwo zauważyć kilka dość istotnych zmian. Konto oszczędnościowe jest dodatkowym, oprocentowanym rachunkiem, na który możemy wpłacać oraz wypłacać pieniądze w zasadzie w każdej chwili. Jest to dla nas sytuacja komfortowa, jednak należy pamiętać, że konta oszczędnościowe cechują się zmienną stawką oprocentowania. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że warunki mogą zmienić się praktycznie w każdym momencie, a co istotniejsze, nie zawsze niestety są one dla nas bardziej korzystne. Czy zatem konta oszczędnościowe mają jakąkolwiek przewagę nad lokatą bankową? Oczywiście- istnieje możliwość wycofać z niego pieniądze z zachowaniem naliczonych w tym okresie odsetek. Jeśli dojdzie do zerwania lokaty przed upływem terminu jej wygaśnięcia, krok ten wiąże się najczęściej ze zwrotem kapitału. Obserwując rynek finansowy w Polsce, w chwili obecnej mamy dostęp do jednej tylko lokaty, którą możemy zakończyć w dowolnym momencie bez potrzeby utraty naliczonych w tym czasie odsetek. Mowa tu o lokacie bezkarnej w BGŻ Optima. Lokaty bankowe nie są kontem oszczędnościowym, nie ma więc możliwości dopłacania nowych środków do tych już zdeponowanych.

Read More

olek | wtorek, 09 lipiec 2019 - 3:38 pm | | Domyślne