Problem z finansami? Zapraszamy do lektury!

Nieoczekiwany wymóg dotyczący potrzeby większej ilości gotówki może wystąpić w dowolnym momencie, a każda osoba ma ograniczone możliwości rozwiązania problemów finansowych. Elastyczna technika zaspokajania krótkoterminowego zapotrzebowania na pieniądz między dwoma regularnymi wypłatami za pośrednictwem pożyczki finansowej, szczególnie oferowanej na określone warunki jest opcją. Wielu pożyczkodawców udziela pożyczek w unikalnej kategorii w postaci natychmiastowych pożyczek gotówkowych, które oszczędzają odpowiedni czas i wysiłek dla wnioskodawcy i są łatwe do uzyskania, potrzebujesz takiego rozwiązania? 17banków.com przychodzi z pomocą.

Read More

olek | środa, 18 wrzesień 2019 - 2:37 pm | | Domyślne

Lokaty bankowe czy konta oszczędnościowe

Trzeba wiedzieć, że oprocentowanie lokat nie jest w żadnym względzie ustalane przez banki. Uzależnione jest przede wszystkim od wysokości stóp procentowych NBP. Jeśli stopy wzrastają, wzrasta również oprocentowanie lokat oraz kredytów. Przykładowo, jeżeli posiadamy kredyt hipoteczny zaciągnięty w złotówkach a przy okazji założoną lokatę, jest duże prawdopodobieństwo, że oprocentowanie jednego z tych produktów może okazać się dla nas mało satysfakcjonujące. Lokaty bankowe są umowami zawieranymi na określony czas. Porównując je do konta oszczędnościowego, możemy łatwo zauważyć kilka dość istotnych zmian. Konto oszczędnościowe jest dodatkowym, oprocentowanym rachunkiem, na który możemy wpłacać oraz wypłacać pieniądze w zasadzie w każdej chwili. Jest to dla nas sytuacja komfortowa, jednak należy pamiętać, że konta oszczędnościowe cechują się zmienną stawką oprocentowania. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że warunki mogą zmienić się praktycznie w każdym momencie, a co istotniejsze, nie zawsze niestety są one dla nas bardziej korzystne. Czy zatem konta oszczędnościowe mają jakąkolwiek przewagę nad lokatą bankową? Oczywiście- istnieje możliwość wycofać z niego pieniądze z zachowaniem naliczonych w tym okresie odsetek. Jeśli dojdzie do zerwania lokaty przed upływem terminu jej wygaśnięcia, krok ten wiąże się najczęściej ze zwrotem kapitału. Obserwując rynek finansowy w Polsce, w chwili obecnej mamy dostęp do jednej tylko lokaty, którą możemy zakończyć w dowolnym momencie bez potrzeby utraty naliczonych w tym czasie odsetek. Mowa tu o lokacie bezkarnej w BGŻ Optima. Lokaty bankowe nie są kontem oszczędnościowym, nie ma więc możliwości dopłacania nowych środków do tych już zdeponowanych.

Read More

olek | wtorek, 09 lipiec 2019 - 3:38 pm | | Domyślne

Jaki kredyt samochodowy przy niskim dochodzie?

Obecnie niskie dochody nie eliminują możliwości uzyskania kredytu, a jedynie wymagają dłuższych poszukiwań produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Na pewno kredyt motoryzacyjny jest korzystniejszy od zwykłego kredytu, gdyż jest niżej oprocentowany. Jest to możliwe z powodu ustanowienia zabezpieczenia kredytu jakim jest kupowany samochód. Banki dopuszczają różne rodzaje zabezpieczenia kredytu samochodowego jak:

  • zastaw rejestrowy,
  • częściowe przewłaszczenie pojazdu,
  • cesja praw z polisy autocasco.

Dla osób z niskim dochodem dobrą wiadomością będzie fakt, że niektóre banki posiadają w swojej ofercie kredyty samochodowe na samochody używane ( na różnych warunkach). W przypadku kredytu motoryzacyjnego na samochód używany długość okresu spłaty kredytu jak i wiek samochodu są uzależnione od regulacji banku. Banki zazwyczaj z góry wskazują maksymalny wiek samochodu i okres kredytowania. Jednakże póki co najniższym obciążeniem dla domowego budżetu będzie kredyt samochodowy z niską ratą. Wiadomo, że im niższa rata tym lepiej, dlatego też sporym powodzeniem cieszą się kredyty wykorzystujące formułę rat balonowych.

Read More

olek | środa, 15 maj 2019 - 1:47 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , , ,