Kredyty samochodowe - na co uważać ?

Podczas zakupu samochodu często musimy wziąć kredyt. Na co uważać podczas zaciągania kredytu ? Bardzo ważne jest oprocentowanie (czyli koszt kredytu) oraz długość spłaty tegoż kredytu. W pierwszym przypadku, różnice pomiędzy poszczególnymi bankami mogą sięgać dziesiątek tysięcy złotych, natomiast w drugim warto pamiętać, że kredyt na zbyt długi okres czasu również nie jest korzystny, ponieważ im auto jest starsze, tym częściej się psuje. Dodatkowe koszty podczas spłacania rat kredytu nie są korzystne. Na oprocentowanie kredytów samochodowych, powinny zwracać również uwagę firmy – w szczególności jeżeli szef przedsiębiorstwa chce stworzyć lub odnowić flotę samochodową. W takim przypadku różnice w kosztach kredytów różnych banków mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Dlaczego w takim razie kredyt samochodowy ? Są to bardzo wygodne i przydatne instrumenty finansowe ze względu na to, że pozwalają uzyskać produkt natychmiast (w tym przypadku auto), bez konieczności posiadania odłożonych dużych kwot pieniężnych.

Read More

olek | piątek, 10 kwiecień 2020 - 11:23 am | | Domyślne

Kto może starać się o kredyt konsolidacyjny?

W ofertach kredytowych od banków można dostrzec kredyt konsolidacyjny, które pozwala na spłacenie wszystkich swoich zobowiązań i zamienienie ich w jedno, które będzie rozłożone na dogodne raty i z dłuższym okresem spłaty. Jest to bardzo dobra propozycja dla wszystkich zadłużonych, którym zależy na tym, żeby skonsolidować swoje dotychczasowe zadłużenia i stopniowo wychodzić z długów. Niemniej jednak w żadnym wypadku nie można kredytu konsolidacyjnego traktować, jako takiej poduszki bezpieczeństwa, że po jego zaciągnięciu jeszcze sobie dobierzemy kredytów czy pożyczek w innych miejscach. Niestety to niekończąca się spirala kredytowa, która będzie się pogłębiała i doprowadzi Cię na skraj upadłości konsumenckiej.

Read More

olek | środa, 05 luty 2020 - 1:39 pm | | Domyślne

Przygotowanie kredytobiorcy do konsolidacji zadłużenia

Jakość restrukturyzacji zadłużenia zależy w dużym stopniu od profesjonalnego przygotowania kredytobiorcy. Co powinieneś zrobić, aby przejść prawidłowo przez proces konsolidacji zadłużenia konsumpcyjnego?

Kredyt konsolidacyjny to oddzielny produkt w bankowości detalicznej

Konsolidacja wymaga przeanalizowania zdolności kredytowej klienta, a to wiąże się z wystawieniem na negatywne konsekwencje ekonomiczne, jeżeli znajdujesz się na granicy zachowania pozytywnej historii spłat. Musisz rozpatrywać konsolidację jeszcze przy stabilnych finansach. Dobry pomysł to konsolidacja już przy 2-3 kredytach konsumpcyjnych.

Read More

olek | czwartek, 21 listopad 2019 - 1:21 pm | | Domyślne