Gdzie jest granica opłacalności?

W obecnej sytuacji mamy do czynienia z małymi stopami procentowymi, wywołanymi przez deflację. Wiemy o tym zresztą doskonale – przecież media (również te nie związane z branżą) cały czas nas o tym informują. Kiepską sytuację widać chociażby po wysokości oprocentowania depozytów. W niektórych przypadkach ( i nie mówię tu wyłącznie o rachunkach oszczędnościowych) oprocentowanie tego typu depozytów spada poniżej dwóch procent, co oznacza że kolejna psychologiczna bariera właśnie została przełamana. Obojętnie jak na to popatrzymy – i tak sytuacja wygląda dość kiepsko. Zastanawiam się jednak kiedy i gdzie przekroczymy tą granicę – nie tylko psychologiczną ale też granicę opłacalności tego typu inwestycji.

Read More

olek | piątek, 30 styczeń 2015 - 1:55 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Lokaty bankowe – sposób na zysk

Inwestowanie to dobry sposób na pomnażanie zarobionych pieniędzy. W jaki sposób inwestować, aby zysk był na przyzwoitym poziome, a jednocześnie ryzyko utraty środków mnie było zbyt duże? Bardzo dobrze do tego celu nadają się lokaty bankowe, których wybór jest bardzo duży. Znajdziemy w ofercie lokaty o rożnych cechach, a oprócz typowych lokat również lokaty podwójne, czy lokaty walutowe. Przed wyborem konkretnego typu lokaty i oferty konkretnego banku trzeba oczywiście dobrze zbadać swoje oczekiwania, możliwości oraz same oferty, tak aby wybrać najbardziej opłacalną. Gdzie dostaniesz najwyższe oprocentowanie lokat? Odpowiedź jest pod tym adresem.

 

Read More

olek | środa, 21 styczeń 2015 - 10:17 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , ,

Co wpływa na atrakcyjność lokat?

Lokaty to dość popularny sposób inwestowania środków, zwłaszcza wśród osób, które wysoko cenią sobie bezpieczeństwo inwestycji. Duża jest również oferta lokat w różnych bankach. Co sprawia, że właśnie ta jedna, konkretna oferta jest atrakcyjna dla klienta? Na jakie aspekty warto lub nawet trzeba zawrócić uwagę podczas wyboru lokaty? Jedne z nich to z pewnością aspekty kluczowe, decydujące o atrakcyjności lokaty pod względem opłacalności, zaś inne wpływają chociażby na wygodę zakładania lokaty, czy monitorowania jej stanu.

Read More

olek | poniedziałek, 12 styczeń 2015 - 10:30 am | | Domyślne